Půjčka bez doložení příjmů je určena hlavně k rychlému řešení nepříjemných finančních situací. Ale pojďme se na ně i na její použití podívat podrobněji.
Rychlé půjčky bez doložení příjmů jsou takovou formou nebankovní půjčky, u které jejich poskytovatel nevyžaduje potvrzení příjmu od zaměstnavatele. Díky tomu jde o půjčku, kterou žadatel může získat velmi rychle. Většinou k jejímu schválení totiž stačí výpis z účtu. Anebo souhlas s tím, aby poskytovatel nahlédl do internetového bankovnictví žadatele. K čemu lze takovou půjčku použít?
Nečekaný nedoplatek za elektřinu, pokuta za špatné parkování nebo pokažená lednice - to jsou příklady situací, kdy lidé už mnohokrát ocenili rychlost, s jakou získali peníze z rychlé půjčky bez doložení příjmů. Vyřízení totiž trvá jen několik minut, převod na účet žadatele proběhne do jednoho dne. Pokud má žadatel účet u stejné banky jako poskytovatel půjčky, mohou být peníze na účtu třeba i do hodiny od podání žádosti.
Proto je vhodné použít tuto půjčku na záplatování díry v rodinném rozpočtu, která vznikla náhle, nečekaně, a na kterou jsme tudíž nebyli připraveni. Rychlé půjčky bez dokládání příjmů se i přes svou poměrně vysokou cenu oplatí hlavně tam, kde se podaří včasným zaplacením (díky penězům z těchto půjček) zamezit vzniku ještě mnohem horší situace.
Zažehnání jaké katastrofy? Jmenujme například pokutu za jízdu na černo, respektive nezaplacení vyměřené pokuty. Tím se člověk vystavuje vysokému penále a později i exekučnímu řízení. Později přijde i negativní zápis do registru dlužníků, který očerní úvěrovou historii klienta, výrazně sníží bonitu. Podobné je to i s platbami za mobilní telefon. Nedoplatky jsou totiž po určité době také zaneseny do registru dlužníků.
Před vyřízením samotné půjčky se mějme na pozoru. Nic totiž není jenom černé nebo bílé. I samotná půjčka je rizikem – protože do budoucna zatíží rodinný rozpočet. Proto je potřeba si v klidu a s čistou hlavou sednout, vzít si papír a tužku a počítat.
Minimálně je nutné vzít v úvahu částku, kterou bychom potřebovali půjčit. Pak cenu půjčky (RPSN), výšku měsíčních splátek a celkovou zaplacenou částku za půjčku – tedy kolik ve finále na účet úvěrové společnosti pošleme.
Soustřeďme se při úvahách o vzetí půjčky hlavně na výši měsíčních splátek. Spočítejme si, zda jsme vůbec schopní si tolik peněz každý měsíc vyčlenit z rodinného rozpočtu. A zda by třeba, když nás chytli u jízdy na černo, nebylo lepší kontaktovat dopravní podnik a vyjednat si s ním odložení splatnosti pokuty. Takové řešení je jistě levnější.
Publikováno: 13.11.2018