Prahu najdeme i v Brdech: konkrétně po Toku druhý nejvyšší vrchol s názvem Praha a nadmořskou výškou 862 metrů. Tyčí se na něm z dálky viditelná meteorologická věž. U ní žádný pořádný výhled do krajiny není, ovšem k vyhlídce turisty zavede o pár desítek metrů dál značená odbočka.
Vrch Praha se tyčí severozápadně od Rožmitálu pod Třemšínem a spolu s Malým Tokem (844 m. n. m.) vystupuje nad Rožmitálskou kotlinu. Vrchol je veřejnosti přístupný až od 1. 1. 2016 se vznikem CHKO Brdy. Název Praha pochází pravděpodobně z dob národního obrození, kdy jej vlastenci pojmenovali podle hlavního města, podobně jako pojmenovali vrchol Brno v Křivoklátské vrchovině.
Na vrcholu Praha vyrostla za druhé světové války vojenská radarová ústředna pro navádění německých nočních stíhačů spolu s odposlouchávacím zařízením. Zbytky ostění se poblíž vrcholu zachovaly dodnes. Za dob komunismu zde byl umístěn vojenský radiolokátor. Meteorologická věž vysoká 56 m byla na vrcholu Praha vystavěna roku 2000. Zahrnuje meteorologický radar, televizní vysílač, převaděč a několik dalších zařízení. Radar je součástí sítě ČHMÚ a má maximální dosah 256 km. Objekt je veřejnosti nepřístupný.
Na hřebeni mezi Malým Tokem a Prahou se nachází několik vyhlídek. Dohlédneme na Rožmitálsko i Šumavu. Nejznámější je bezesporu Čákova vyhlídka, asi 300 m jižně od meteoradaru. Cesta není značena až přímo k ní, ale dovede nás do její blízkosti. Najdeme zde panoramatický náčrt vyhlídky a teploměr. Vyhlídka Malý Tok se nachází asi 300 m jihovýchodně od stejnojmenného vrcholu. Cesta k ní není rovněž značená, ale dojdeme k ní, pokud od Malého Toku překročíme Tockou lesní cestu a pokračujeme po výrazné pěšině asi 200 m mírně z kopce. Nechybí zde ani lavička. Nedávným odtěžením lesa se otevřely další vyhlídky, které nabízejí mnohdy překvapivé rozhledy.